Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Piękno wszechświata. Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwanie teorii ostatecznej

Brian Greene

Zysk i S-ka. Wydawnictwo, 2018
Stron: 590
Dział:
ISBN: 9788381162357
 
 
 

 

Brian Greene

Zysk i S-ka. Wydawnictwo, 2018

Dział:

Stron: 590

ISBN: 9788381162357

Międzynarodowy bestseller, który stał się inspiracją do nakręcenia specjalnego odcinka programu popularnonaukowego "Nova" i pokazał nam zupełnie nowe oblicze Wszechświata.

Brian Greene, wybitny specjalista od teorii strun, odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice i pokazuje jedenastowymiarowy Wszechświat, w którym tkanka przestrzeni sama się rozdziera i scala, a cała materia – od najmniejszych kwarków po gigantyczne supernowe – powstaje w wyniku drgań mikroskopijnie małych pętli energii.

"Piękno Wszechświata" przybliża nam jedne z najbardziej skomplikowanych pojęć w historii nauki i sprawia, że stają się niezwykle atrakcyjne. Książka ta, jak żadna inna, przybliża nas do zrozumienia, jak działa Wszechświat.

"Wciągająca lektura. […] Książka Greene’a może być dla teorii strun tym, czym dzieło Stephena Hawkinga było dla czarnych dziur".
"New York Times"

"Niezwykle ważna książka. […] »Piękno Wszechświata« przedstawia idee i cele – a także niektóre sylwetki – twórców teorii strun przejrzyście i z wdziękiem".
"Scientific American"