Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Astrofizyka dla młodych zabieganych

Neil deGrasse Tyson

Insignis Media, 2019
Stron: 200
Dział:
ISBN: 9788366360471
 
 
 

 

Neil deGrasse Tyson

Insignis Media, 2019

Dział:

Stron: 200

ISBN: 9788366360471

Bestsellerowa „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona w zupełnie nowym wcieleniu – niesamowity przewodnik po wszechświecie w kolorowej, ilustrowanej wersji dla młodszych czytelników.


Czym są: materia, ciemna materia i antymateria?

Co to jest supernowa i czy ma coś wspólnego z gwiazdą?

Jak kosmita widziałby naszą planetę?

Na czym polega perspektywa kosmiczna?


Światowej sławy popularyzator nauki Neil deGrasse Tyson zaprasza w fascynującą podróż po wszechświecie! W bardzo przystępny i dowcipny sposób opowie o niezwykłych tajemnicach, jakie skrywa bezmiar kosmosu. Od elementarnej fizyki po głębokie pytania o naturę czasu i przestrzeni, od najbliższych ciał niebieskich po odległe galaktyki, pulsary i czarne dziury – dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie wszystko, co na temat kosmosu mogło wam się kiedyś obić o uszy. „Astrofizyka dla młodych zabieganych” to wspaniała adaptacja głośnego bestsellera Neila deGrasse’a Tysona, napisana z pasją i humorem, a przy tym pełna pobudzających wyobraźnię zdjęć i ilustracji.


Neil deGrasse Tyson – astrofizyk, popularyzator nauki, dyrektor Planetarium Haydena przy ­Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Prezenter i gość wielu programów popularno­naukowych oraz autor ­ poczytnych książek: Astrofizyki dla zabieganych, Kosmicznych zachwytów i Kosmicznych rozterek.